MEDYA > HABERLER

LAMP 83 Mekan ve Olasılıklar'ı aydınlattı.
Tarih : 07.04.2014

LAMP 83’ün aydınlatma sponsoru olduğu ve Terminal Design tarafından düzenlenen Mekan ve Olasılıklar mimari etkinliği, 3-5 Nisan tarihleri arasında Karaköy-İstanbul’da yer alan Tarihi Galata Rum Okulu’nda yapıldı. Lamp 83, etkinliğin yapıldığı binada genel alanların aydınlatması, konferans salonu, ünlü tasarımcılara ait odalar, sergi alanları ve dış cephe aydınlatması da dahil olmak üzere; tüm mekanların aydınlatmasını üstlendi.

 

Tüm tasarımlar ve proje çalışmaları, mekanın tarihi olmasından dolayı, dokuya herhangi bir zarar verilmemesi, yeni montajlar yapılamaması ve mevcut durumunun korunması hususları dikkate alınarak yapıldı. Enerji tasarrufu ve ısı yaratmaması için tüm aydınlatma aygıtlarında LED kullanıldı. Projede, aydınlatmanın yapıldığı mekana göre kamaşma yaşanmaması, gerekli vurgu aydınlatmasının sağlanması, istenen atmosferin ve algının yakalanması, bazı yerlerde otomasyon kullanılması gibi hususlara özen gösterildi.

 

LAMP 83 bu çalışma süresince, hem genel anlamda, hem de tasarımcıların yarattıkları konseptlere uygunluk anlamında, gerekli ihtiyaçları belirleyip proje çalışmalarını yaptıktan sonra;  farklı güç, ışık rengi, ebat ve gövde renklerinde 200’e yakın aydınlatma aygıtı ile yaklaşık 200 metrelik şerit LED üretti.

 

Gerek ziyaretçi, gerek ünlü konuşmacıların ve gerekse katılımcıların memnun kaldığı aydınlatma çalışması ile yapılan tanıtımın yanı sıra, Lamp 83 etkinlik esnasında önemli iş bağlantıları da kurmuş oldu.