MEDYA > HABERLER

LAMP 83 İZ TV'de...
Tarih : 31.08.2016

LAMP 83 İZ TV’DE…

 

53 yıllık tarihi ile Türk aydınlatma sektörünün temel taşlarından birisi olan LAMP 83, İZ TV’de yayınlanacak olan ‘Büyük Sıçrama – LED ile Hayatı Aydınlatanlar’ belgeselinde yer aldı...

 

Akarefilm tarafından hazırlanan Büyük Sıçrama belgeseli, farklı sektörlerde Türkiye’nin teknolojik anlamdaki gelişimini irdeliyor. Belgeselin bu ay yayınlanacak olan bölümü ise aydınlatma sektörüne ayrılmış vaziyette.

 

Alper Akman’ın yönetmenliğini yaptığı belgeselin aydınlatma sektörünü inceleyen bölümü ‘LED ile Hayatı Aydınlatanlar’ adı altında yayınlanıyor. Belgeselde, üretimden, Ar-Ge'ye, aydınlatma aygıtı veya aydınlatma konsept tasarımından, sahada yapılan montaj işlemlerine ve Yapı Fuarı’na kadar uzanan bir yelpaze üzerinde sektörün panoraması inceleniyor.

 

Belgesel ile ilgili olarak konuşan LAMP 83 Başkan Vekili Cenk Ceyişakar ‘LAMP 83, 60’lı yılların başında floresan lambaların en son teknoloji olduğu günlerden son yıllardaki LED devrimine kadar, Türk aydınlatma sektörünün gelişim ve değişiminde öncülük etmiş, başı çekmiş ve hep yeniliklerin peşinde koşmuş bir firma. Bu bağlamda belgesele içerik anlamında katkı yapabilecek bilgi, belge ve deneyime fazlasıyla sahip olduğumuzu düşündük ve Akarefilm’den gelen teklifi hiç düşünmeden kabul ettik. Özetle kurumsal olarak belgesele katkıda bulunmaktan büyük keyif aldık.

“ 83” kapı numaralı küçük bir dükkanda, “global bir Türk markası” yaratma hayali ile kurucumuz Sn. Atay Ceyişakar tarafından 1963 yılında başlatılan yolculuk, ilk günkü değerler bütünü ve kurumsal hedefler korunarak geleceğe taşınıyor. Bu yolculuğun bir yansımasını İZ TV’de hep birlikte izleyeceğiz.’ yorumunu yaptı.

 

İZ TV’de ilk olarak 1 Eylül Perşembe akşamı yayınlanacak olan ‘Büyük Sıçrama – LED ile Hayatı Aydınlatanlar’ belgeseli, Eylül ayı boyunca aşağıdaki gün ve saatlerde tekrar olarak gösterilecek:

 

1 Eylül 2016       Perşembe  21.35

2 Eylül 2016       Cuma          09:35

4 Eylül 2016       Pazar          16:05

16 Eylül 2016     Cuma         18:15

21 Eylül 2016     Çarşamba  23:50

24 Eylül 2016     Cumartesi  14:40

 

Tanıtım filmi için lütfen tıklayınız...